12 простих правил, які дозволять знизити ризик захворювання до мінімуму!

Ви знову ховаєтеся за носовою хусткою, кашляєте і відчуваєте, як піднімається температура тіла? «Чому?» – питаєте ви себе і диветесь на колегу, яка пашить здоров’ям, намагаючись пригадати, коли в останній раз ви бачили її хворою. У чому її секрет?

Люди, які хворіють рідко, дотримуються деяких правил, які дозволяють їм знизити ризик захворювання до мінімуму і підвищити захисні реакції організму. Розглянемо ці правила:

 1. Часте миття рук

Миття рук є простим і в той же час ефективним способом запобігання передачі хвороб і зараження вірусом грипу, респіраторними інфекціями та іншими інфекційними захворюваннями. Уникайте торкатися до обличчя, адже це найпоширеніший спосіб передачі вірусів і мікробів. Особливо обережними потрібно бути під час сезонних спалахів вірусної активності.

 1. Провітрювання

У закритих приміщеннях, що не провітрюються, завжди скупчується величезна кількість мікробів та алергенів, що підвищує ймовірність поширення захворювань і прояву таких алергічних реакцій як кашель і чхання.

 1. Приготування їжі з використанням часнику

Часник не тільки допомагає в лікуванні гіпертонії, як багато хто вважає, він прекрасно стимулює імунну систему, тому лікарі і дієтологи радять використовувати його якомога частіше в кулінарії.

 1. Уникнення стресових ситуацій

Стрес чинить негативний вплив на імунну систему, роблячи нас більш вразливими для хвороб і збільшуючи час, який потрібно організму, щоб з ними впоратися. Саме тому люди так часто хворіють під час стресових ситуацій або важких переживань. Вчені довели, що всі, хто прагне «тримати стрес під контролем» хворіють рідше, отримуючи додатковий захист для свого організму.

 1. Відмова від куріння

Крім різних видів раку і бронхіту, які викликає куріння, воно також перешкоджає дихальній функції організму і сприяє проникненню інфекцій в дихальні шляхи. Є велика ймовірність того, що будь-яке респіраторне захворювання, з яким легко впорається інша людина, у курця викличе різні ускладнення.

 1. Регулярне прибирання та підтримка чистоти в приміщеннях

Віруси і бактерії не тільки передаються при кашлі та чханні. Вони довго залишаються життєздатними на таких поверхнях як телефонні трубки, комп’ютерні миші і клавіатура, столи і ручки вхідних дверей. Регулярне прибирання дозволяє знизити ризик зараження.

 1. Уникнення людних місць

Знаходження в приміщеннях, де багато людей, сприяє передачі вірусних захворювань. Необхідно уникати відвідувати людні місця під час годин пік, особливо в періоди підвищення вірусної активності і сезонних спалахів респіраторних захворювань.

 1. Застосування антибактеріальних засобів

Кращий спосіб тримати руки в чистоті, коли немає доступу до проточній води і милу, це очищення їх за допомогою антибактеріальних гелів, рідин або серветок. Дезінфікуючі засоби забезпечують вам більш тривалий захист, ніж миття рук зі звичайним милом, запобігаючи передачі бактерій і вірусів.

 1. Вживання в їжу овочів і фруктів

Багаті вітамінами, фрукти і овочі забезпечують вам гарне здоров’я і сильний імунітет. Один з кращих союзників імунної системи в період сезонних захворювань – вітамін С, який знаходиться в великих кількостях в цитрусових, ківі і болгарському перці.

 1. Заняття спортом і гімнастика

Гімнастика і заняття спортом стимулюють імунну систему, але навантаження повинні бути помірними, не слід доводити себе до знемоги.

 1. Достатній час сну

Дослідження вчених довели, що існує залежність між швидким одужанням і часом, який людина виділяє для сну. Недостатній сон виснажує організм, і він не може чинити ефективний опір вірусам. Люди, які добре висипаються, рідше хворіють і швидше одужують після захворювання.

 1. Застосування медичних препаратів за призначенням лікаря

Надмірне вживання лікарських засобів руйнує захисний механізм імунної системи. Ніколи не можна займатися самолікуванням і приймати таблетки або інші медичні препарати без призначення їх лікарем!

Дотримання цих простих правил допоможе вам підтримати імунну систему і зміцнити захисні сили організму. Не нехтуйте ними, і ви залишитеся сильними і здоровими в холодну пору року!