Застосування рослинних препаратів при лікуванні кашлю

Багато які лікарські засоби, призначені для полегшення кашлю і деяких інших симптомів, якими зазвичай супроводжуються захворювання, що зачіпають дихальну систему, такі як ГРВІ, грип, бронхіт, трахеїт, трахеобронхіт і пневмонія, мають природне походження. У складі натуральних ліків містяться екстракти та ефірні масла корисних рослин, які протягом тисячоліть використовуються людьми для лікування різних хвороб. Але чи дійсно препарати рослинного походження допомагають швидше позбутися від кашлю?

Що таке рослинні препарати

Зараз в аптеках є багато різних без рецептурних природних і синтетичних ліків, які позиціонуються виробниками як протизастудні препарати для симптоматичного лікування різних захворювань, що супроводжуються кашлем. Однак багато споживачів віддають перевагу не синтетичним, а природним препаратам, до складу яких входять одне або кілька лікарських рослин, що володіють більш м’яким дією і мінімальними побічними ефектами.

Може здатися, що сучасна людина знає дуже багато, як і чим можна вилікувати застуду, грип або бронхіт, але в дійсності багато хто плутає таке поняття, як лікарські препарати рослинного походження і корисні для здоров’я продукті харчування. Наприклад, серед населення існує думка, що застуду, ГРВІ, грип, бронхіт та інші захворювання можна вилікувати за допомогою деяких натуральних продуктів, наприклад, цибулею, часником, імбирем або лимонами. Дійсно, ці продукти харчування дуже корисні для підтримки здоров’я і їх необхідно вживати для профілактики вірусної інфекції, щоб підтримати імунітет і захиститися від проникнення вірусів в організм. Якщо ж інфікування вже відбулося, то ні цибуля, ні часник не зможуть допомогти вилікувати вірусну інфекцію. В цьому випадку необхідно приймати противірусні засоби, які виробляються фармацевтичними компаніями із застосуванням найсучасніших технологій.

Сучасна офіційна медицина визнає, що цілющі рослини насправді можуть дуже успішно застосовуватися для лікування багатьох хвороб, в тому числі і захворювань органів дихання. Вони можуть використовуватися і як трави в чистому вигляді, і як сировину для виготовлення так званих природних (натуральних) лікарських засобів (сиропи, мазі, пастилки).

У фармацевтичній промисловості для виготовлення ліків використовуються тільки ті цілющі рослини, терапевтична ефективність яких вже досить добре вивчена і доведена численними науковими дослідженнями. В якості сировини використовуються листя, стебла, квітки, плоди і коріння трав, чагарників і дерев. Як відомо, різні частини рослин можуть містити абсолютно різну кількість корисних речовин, а значить, їх терапевтична ефективність може відрізнятися, і іноді досить істотно. З цієї причини до складу ліків, призначених для лікування конкретних захворювань або для зниження гостроти таких симптомів, як, наприклад, кашель, нежить, підвищена температура, включають тільки ті частини рослин (наприклад, листя або квітки), які містять найбільшу кількість активних речовин, надають лікам необхідні властивості.

Найбільш часто для приготування лікарських засобів використовують екстракти (витяжки) рослин, оскільки вони містять найбільш високу концентрацію корисних речовин, необхідних для приготування конкретних ліків. Щоб посилити терапевтичну ефективність, в їх склад можуть включити відразу кілька різних екстрактів: наприклад, в комбінований препарат Лінкас сироп входить десять екстрактів, завдяки чому досягається висока ефективність при боротьбі з кашлем, який вважається одним з основних симптомів інфекційно-запальних захворювань верхніх і нижніх дихальних шляхів.

Лікування кашлю за допомогою рослинних препаратів

При появі перших симптомів, що вказують на виникнення застуди або гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), яка зачіпає дихальні шляхи, необхідно проконсультуватися з лікарем, який поставить правильний діагноз і порекомендує, які медикаменти можна приймати для полегшення стану.

В якості симптоматичної терапії кашлю з мокротою, що важко відділяється, можна застосовувати препарати рослинного походження, які виробляються в різних формах, таких як таблетки, капсули, гранули, мазі, суспензії, сиропи. Фармакологічна компанія Хербіон випускає засіб на рослинній основі – Лінкас сироп. До складу цього препарату входять екстракти десяти лікарських рослин. Завдяки ретельно підібраному складу, в якому активні речовини кожного з компонентів доповнюють і підсилюють дію один одного, Лінкас сироп має дуже високу терапевтичну ефективність. Сироп має м’яку бронхолітичну, муколітичну, відхаркувальну і заспокійливу дію, швидко знижує в’язкість мокротиння і полегшує його відходження, що призводить до підвищення продуктивності кашлю і до зниження його інтенсивності.

Лінкас сироп не містить спирт і має приємний смак, що дуже важливо, якщо доводиться лікувати не тільки дорослих, а й дітей старше шести місяців. Незважаючи на високу безпеку Лінкас сиропу, перед початком прийому потрібно уважно прочитати інструкцію по застосуванню, в якій вказані не тільки всі його переваги, протипоказання і побічні ефекти.